14 Şubat 2020 Comments are off kara

Türkiye ne yapmak istiyor, nereye gidiyor !

Zor zamanlarda insanoğlunun nefsi meseleler yerine masallarla uğraşmak ister. La galibe illallah’da gizli olan büyük enerjiyi fark edemeyen akıl ve irade üst aklın piyonu olur. Suriye vakası haçlı siyonist ittifakını ya perçinleyecek ya da güçlerin birbirine egemen olma arzusu ile darmadağın olacak. Müslüman Türk- Arap-Kürt bu asırda açık bir şekilde Allah’ın imtihanına tabii tutuluyor. Türkler Türkçülük Kürtler Kürtçülük Araplar Arapçılık kendi özgür iradeleriyle yapmadılar.

Her üç kavminde Moiz Kohen leri vardı. Türkler, Kürtler, Araplar, balkanlarda Boşnaklar,Arnavutlar kavim taassubuna getirildiler. Bedeli çok yüksek oldu 600 yıllık imparatorluk darmadağınık oldu ve şimdi Türkler tarihin sinesinden büyük ders ve ibret alarak Suriye deki Müslüman Arap kardeşlerine,Libya’da ki Arap kardeşlerine,ırak ta Müslüman Kürt kardeşlerine bu merkezi ve imani perspektiften yaklaşmanın dünyada yankılarını görüyor,izliyor ve yaşıyor.


Başat soru şudur?Ya da dünya Türkiye ye şu soruyu soruyor, Türkiye ne yapmak istiyor, nereye gidiyor, bir güç zehirlenmesi mi yaşıyor. Cevabımız şudur Türkiye dünyanın merkezinde bulunmaktadır. 1914,1936 sonrası şartlar Türkiye’nin derlenip toparlanmasına ve güçlenmesine sebep olmuştur. Büyük badirelerle onarılmış bir diriliş ruhuna erişmiştir. Yüzyılımızda tarih sahnesinde bloklara karşı tek devlet karakteri ve politikasıyla dünya masasındaki onurlu yerini almıştır.

About Author

Connect with Me: