12 Şubat 2016 Comments are off kara
Share:

Şame Dış Ticaret Hizmetleri

Firmamız siz değerli müşterilerimizin Dış Ticaret departmanıymış gibi hizmet vermekte ve ithalat ile ihracat risklerini sizin adınıza üstlenmektedir. Bu çerçevede;

  • Getirilmesi planlanan ürünlerin maliyet ve mevzuat araştırması,
  • Ürünlerin İhracatçı firmadan teslim alınarak Türkiye’ye getirilmesi,
  • Gümrükleme işlemlerinin yapılması,
  • Bayilere veya deponuza teslimi,
  • Kambiyo takibi.
  • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığından alınacak tüm izinlerin takibi ve sonuçlandırılması.
  • Yurt dışı ihracatçı firmalar ile irtibata geçerek gerekli dış ticaret evraklarının talebi, takibi ve sonuçlandırılması.
  • Akreditif açma işlemleri takip ve sonuçlandırılması.
  • Türk eximbank işlemleri takip ve sonuçlandırılması.
2 Şubat 2016 Comments are off kara
Share:

İGAKE

İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu çalışanları içerisinden tamamen gönüllü, konusunda profesyonel ve eğitim almış üyelerden oluşan, amatör ruh ile çalışmalarına devam eden bir ekibiz.

19 Haziran 2015 Comments are off kara
Share:

İnançder

İnançder Eğitim,Kültür,Sosyal,Dayanış ve Yardımlaş Derneği 2015 yılında kurulmuştur.Sitemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.Her ay düzenlediğimiz Mutad Seminerleri, her hafta Salı günü Kuru fasülye ikramı ile komşularımız ile bir araya geliyoruz ve diğer faaliyetlerimizi takip edebilirsiniz.
www.inancder.com

25 Mayıs 2015 Comments are off kara
Share:

Deniz Sigorta Aracılık

İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu olarak 1984ten itibaren gümrükleme alanında iş hayatına başlangıç yaptıktan sonra Kara, Hava, Deniz Departmanlarını da bünyesine alarak siz müşterilerine sunduğu hizmeti başarıyla günümüze getirmiştir.

“Kombine Hizmet ” anlayışına her geçen gün biraz daha yaklaşmak ve siz müşterilerimize daha kaliteli, daha memnun edici bir hizmet sunabilmek amacıyla İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu bünyesinde Deniz Sigorta Aracılık Hizmetleri adı altında yeni bir şirketi iş hayatına kazandırılarak müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.
Uluslar arası ve yurtiçi emtia nakliyatında güçlü filolara sahip ülkemizde, emtia sahiplerinin en büyük endişesi haline gelen nakliye hasarları Sigorta acentemizin yönetimindedünyanın en büyük sigorta şirketi AIG SİGORTA A.Ş. den sonra  Türkiye’nin en büyük şirketlerinden GROUPAMA SİGORTA  ve AVİVA SİGORTA güvencesi altında olup çeşitli seçeneklerle (Tam Ziya, Geniş Teminat vs…) çeşitli olası riskler (trafik Kazaları, hırsızlık, yükleme-boşaltma hasarları, doğal afetler, terör,harp vs…) Nakliyat Emtia Sigorta Poliçesi ile teminat altına alınır.
Bunun yanında İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu olarak sadece Nakliyat Emtia sigortaları değil, aynı zamanda Türkiyede yasal olarak yapılmasına müsaade edilen yangın, kaza, mühendislik, sağlık vb.. tüm özel sigorta çeşitleri için, dünyanın en büyük sigorta şirketi AIG SİGORTA A.Ş. ile Türkiye’nin en büyük şirketlerinden GROUPAMA SİGORTA ve AVİVA SİGORTA ile çalışarak siz müşterilerimizin tüm özel sigorta ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. Bu noktadaki temel amacımız müşteri memnuniyetidir.
Sigorta Hizmetinin İNANÇ bünyesinde verilmesindeki temel neden müşterilerimizin gereksinim duyduğu bu zorunlu aynı zamanda gerekli hizmeti hem daha hızlı, hem de daha ekonomik olarak almalarını sağlamaktır. Bu sayede hizmetimizden yararlanan müşterilerimiz, mallarının sigorta edilme sürecinden, olası zararların temin sürecine dek yapılan bütün operasyonların yalnızca gelişme ve sonuçlarından bilgi sahibi olmaktan öte bir şey yapma gereksinimi duymamaktadır.

Web Adresi : www.denizsigortaaracilik.com.tr

4 Temmuz 2014 Comments are off kara
Share:

İNANÇ GRUP

Öykünün Gerçeği

II. Dünya Savaşı sonrasında Dünyadaki oluşan dengeler, kurulan paktlar Türkiye’yi de yeni bir dünya düzeninde yer almaya mecbur kılmıştı. Türkiye tercihini, demokrasi, özgürlük ve özel sektörün baş tacı edildiği NATO paktından yana kullanmıştı. 25 Mart 1957 tarihinde Fransa, Batı Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg hükümet temsilcileri, İtalya’nın başkenti Roma’da bir araya gelerek Roma Antlaşması’nı imzaladılar. Bu antlaşma ile Avrupa Ekonomik Topluluğu kurulmuş oldu. 1959 yılında Türkiye’nin yaptığı başvuru ve 12 Eylül 1963’te Ankara’da imzalanan Ortaklık Antlaşması ile Türkiye’nin uluslararası ekonomik ilişkilerinin AB ile koordineli yürütmesinin süreci başlamış oldu. Öykümüz bu tarihlerde başladı.

Yaşanan Gerçek
Anadolu insanı, güçlüklerle mücadelenin, yaşadığı acılara sabretmenin, yarınlara umutla bakmanın somut bir fotoğrafıdır. İşte milyonlarca kare fotoğraftan bir kare, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Subay Mehmet Külünk. Yüz hatlarında hayatın acı, tatlı, sert fakat derin ve anlamlı izlerini görmek mümkün. Mesleki hayatı boyunca disiplin, çalışma, azim ve başarı kavramlarını özümsemiş Kore Savaşı’nda Türk ordusunda görev almış, Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde görevini tamamladıktan sonra 1969’da Diyarbakır’dan İstanbul’a üç çocuğuyla tren yolculuğu yaparak hayatına yeni sayfa açmıştı.
İstanbul Mehmet Külünk ve oğulları için yeni bir dönüm noktası olacaktı…

4 Temmuz 2014 Comments are off kara
Share:

ÇINAR TV

İki genç adam… Büyük bir telaşla ama yüzlerinde müthiş bir sevinç ifadesi ile çalışma odamdan içeri girdiler.İsimlerini büyük bir mutlulukla buradan vermek istiyorum.Okan ve Gökhan. İthalat müşteri temsilcilerimiz.Ben hergün hiç bıkmadan usanmadan konuşuyordum ve biliyordum ki ağzımdan çıkan kelimeler harfler cümleler ve soluklar bir şekilde esere dönüşecektir.O inancımı hiç yitirmedim ve yitirmeyeceğimde.
Buyrun oturun…Geldiler,oturdular  gayet soğuk kanlılıkla ama heyecanlı bir şekilde. Dediler ki :
Bizim bir projemiz var. Proje deyince gerçekten ben çok sevindim. Nedir projeniz diye sordum arkadaşlara.İkisi de dediler ki : Efendim biz ücretsiz dış ticaret eğitimi veriyoruz,bülten çıkartıyoruz, kitap basıyoruz  ve ücretsi dağıtıyoruz, üniversitelerde,sivil toplum kuruluşlarında ve kendi konferans salonumuzda ücretsiz dış ticaret eğitimi veriyoruz  hepsi fevkalade güzel fakat bizim eksik bir yanımız var.
Nedir eksik yanımız söyleyin dedim ..
Efendim biz neden televizyon kurmuyoruz ?

Bu teklifi o kadar basit o kadar yalın bir şekilde söylediler ki ! Bu cümlelerle televizyon kurma arasında bir bağ kuramadım ve başlangıçta da inanamadım. Ve önüme dosyayı koydular derslerine çalışmış bir şekilde,yol işaretlerinide belirlemişler. Ve ben onlara Dedim ki :

Bende önüme koyduğunuz dersi bu akşam evimde çalışayım.Yarın bilgi işlem merkezimiz sorumlusu Ergin UZUNDURUKAN ile ortak bir toplantı yaparak konuşalım ve bu çocuğun adını koyalım.Gerçekten geceleyin bana verilen dosyayı evde çalıştım internet televizyonculuğu nasıl oluyor nasıl olgunlaştırılıyor, teşebbüs halinde neler yapılması gerekiyor şeklinde başlıkları okuduktan sonra biz o gün televizyon kuruyoruz kararını verdik. Uzun yıllardan sonra İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu  , aslında şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim benim bir çok arkadaşım televizyon,gazete sahibi  isimlerini vermeme hiç gerek yok. Ben çok geç kalınmış bir işe kollarımı sıvadım.Ve çınar tv yi kurduk.

Amacımız ; birinci derecede Türk Dış Ticaretine hizmet etmek , ithalat ihracat gümrük müşavirliği ve gümrük müşavirliği mesleğinin alt katmanları olan ( uluslar arası ilişkilerde teslim şekilleri,ödeme şekilleri, gümrük tarife istatistik pozisyonlarının yorumu anlatımı,tarife tespiti,ürün tespiti gibi ) bu konuları televizyonda işleyelim.

Birinci gayemiz Hak’ka hizmet,ikinci hizmet devletimize, milletimize, vatanımıza ve mesleğimize hizmet.İyi ki karar vermişiz ve başlamışız.Bugun Çınar tv 3 aylık ,5 aylık bebek olabilir.Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz mütevazi adımlarla yürüyoruz.Umuyorum ki Çınar Tv ‘yi ulusal bir kanal haline getireceğiz bununla birlikte ulusal bir gazeteye adım atacağım inşallah.

Emeği geçen  Ergin, Okan,Gökhan,Halit arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.Grup asistanımız Serkan Bey’e bu arada göstermiş olduğu büyük performansından dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Önümüz açıktır,bütün mesele NİYET NİYET NİYET.

4 Temmuz 2014 Comments are off kara
Share:

İhracat Klübü

İhracat Klübü web sitemizde Dış ticaret sektöründen güncel haberler,eğitim duyurularımız ve etkinlik faaliyetlerimiz paylaşılmaktadır.
Bu sitemize üye binlerce kullanıcımız ile forum menüsünde konular tartışılıp değerlendirilmekte ve güzel paylaşımlar yapılmaktadır.

4 Temmuz 2014 Comments are off kara
Share:

Mağaradamum

Şahsıma ait ilk web sitem olup burada güncel makalelerim,şiirlerim ve fotoğraf albümlerim yer almaktadır.Eserlerimden sizlere bu web sitesinden paylaşımlarda bulunuyorum.Kitaplarım ve yeni çıkacak kitabım hakkında buradan sizlere bilgilendirme yapacağım.

4 Temmuz 2014 Comments are off kara
Share:

Evliya Çelebi Nakliyat

Evliya Çelebi Nakliyat uzun yıllardan bu yana sektörde yer alan profesyoneller tarafından 2000 yılında kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Kısa süre içinde yurt içi ve dışında acenta ağını kurarak organizasyonunu genişletmiş ve bugün itibarı ile bütün Avrupa ülkelerine kara, deniz ve havayolu taşımacılığı ile gümrükleme, lojistik servisler, proje taşımacılığı,depolama ve elleçleme, hizmeti sunmaktadır. Ayrıca geliştirilen organizasyon yapısı aracılığı ile lojistik gereksinimlere de çözüm sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana istikrarlı bir şekilde büyümeyi ve gelişmeyi hedefleyen Evliya Çelebi Nakliyat, uzman kadrosu, yüksek teknolojisi, doğaya ve ekolojik dengeye özen gösteren filosuyla, sektörün lider kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır. Filomuzdaki araçlarının tümü hassas yükleri taşımaya elverişlidir ve en yeni teknolojiyle donatılmıştır.

Temel prensibimiz müşterimizin ihtiyaç duyduğu her türlü lojistik hizmet talebini tek elden en uygun koşul ve maliyetle gerçekleştirmektir. Söz konusu prensip çerçevesinde firmamız özellikle İskandinavya, İtalya, Batı Avrupa ve Balkanlar rotalarında hizmet sunumunu yoğunlaştırmıştır.

Anılan rotalarda düzenli parsiyel çıkışlarımız mevcut olup, her türlü taşıma hizmeti sunulmaktadır. ‘’Taşımacılıkta yol arkadaşı‘’ sloganıyla özdeşleşen hizmet anlayışımız, gerektiğinde farklılıklar yaratarak, müşterinin ihracatta ve ithalatta karşılaşabileceği problemleri çözmektedir.

.