17 Şubat 2020 Comments are off kara

Bu bir çığlıktır!..

Anlayamadığım,anlatamadığım,anlaşılması istenmeyen mevzu şudur efendim? Ortada bir DAVA ve bir de Dava adamları topluluğu var.Doğru mu? Doğru. Peki,adam seninle 24 saat yıllarca beraber olmuş. Gel demişsin gelmiş. Git demişsin gitmiş. Neden, niçin, nasıl diye hiç ama hiç sormamış. Karısından, işinden çok sen ve senin gibilerle beraber olmuş. Yahu,el insaf!

Cenazesine bile protokol kapısından girmişsin. Pabuçların dama atılmasın diye, garibim polisime tutturmuşsun. Sonra mı, safta bile protokolde yerini almışsın. Kılmışsın namazı. Sonra,”hadi bana eyvallah”demiş ve kimselerle kucaklaşmadan çekip gitmişsin. Arif Dağlar, tabuttan gözü yaşlı bir şekilde seni izlerken, sen arabana binmişsin. Hiç REİS sana örnek olmamış. Ders almamışsın. Bir prens gibi pencerede duran manolya gibisin!.. Böyle mi olmalı? Asla. Dur, bekle, kucaklaş, hâl hatır sor, kabristana git,taziye orada ver. Yüzlerce yürek seni izliyor. Lâkin,sen başka aşkların mecnunu olmuşsun.Ne diyelim? REİS, sizi iyi anlıyorum. Bu bir çığlıktır!..
Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Doğu Perinçek bey Halim Abi beyin cenaze namazına katıldı.İlginç?!

Cami avlusunda Kemal Kılıçdaroğlu’nuniki, Chp İl başkanının bir çelengi vardı.Yani üç adet CHP’nin çelengini okuduk!..Peki,bu fotoğrafı nasıl okumalı?Acele etmeyin…Saadet Partisi’nden İl başkanı Abdullah Sevim,Fatih ilçe başkanı Muzaffer Serenli,İş dünyasından Ahmet,Nuri Albayrak kardeşler,Yakup Sucuoğlu,İlhami Söken,Nedim Altın büken,Fatih Belediye başkanı,Serkan Akın,Adnan Çakmak ,E. Vali Avni Mutlu,M.Ali Tekin hatırlayabildiğim isimlerdi.
Sonra kabristan yolculuğumuz başladı.Fakir,cenaze arabasına bindi.Kabir başında gördüğüm kişiler Muzaffer Serenli,Abdullah Sevim,Nedim Altınbüken’di. Tanıdığım isimler.Sonra,taziye mekanına geldik.Fakir,Muzaffer Serenli,Nedim Altın büken ile baş başa kaldık.Çok güzel bir Kur’an ve ilahi ziyafeti yaşadık.Etli pilav,çorba,ayran ile açlığımızı giderdik.Akşam namazını eda ettik.Ev sahibinden izin alarak ayrıldık.
Zaman maliyeti:15.30’da işyerimden çıktım.Taziye evinden 19.30’da ayrıldım.Toplam dört saat. Helâl olsun.Zira,Halim bey 27 Mart 1989 mahalli seçimlerde fakir belediye başkan adayıyken kendileri meclis üye adayımızdı.İsmi gibi halim,soy ismi gibi abi’ydi. Allah cc rahmet etsin.

About Author

Connect with Me: